1 Aralık 2017 Cuma

BIRD_X Türkiye de (Kovmatik) Çevreci Pest kontrol ürünleri


Pest kontrol ve kuş kovucu ürünler
Günümüz de Ortamında Pest Control
Dünyada 10 larca yıldır kullanılan kovucu cihazlarla pest kontrol yöntemleri artık ülkemizdede bilçli alımların artması sayesinde hızla doğru ürün ve hizmetle etkili çözümler artıkça hız la gelişmektedir.
KOVMATİK Dünyanın en gelişmiş Pest kotrol ürünleri Haşere mücadele ve Hayvan kovucu cihazlar, ile çözümler  sunmaktadır.
Kovmatik olarak gelişmiş ülkelerde kullanılan bu yöntemlere uzun araştırmalar Ülkemizde yaşıyan hayvan cinslerinin araştımaları ve dünyadaki bilimsel çalışmalar la teknolojik alt yapıları gelişkin firmalarla ve uzun süren . saha çalışmalarının sonucu olarak  Avrupa da ve Amerika da kategorisinde dünya markaları olan BIRD-X ve SWISSINNO resmi distribütörlüğünü alarak hizmet vermeye başlamıştır. Daima en iyi hedefleyen firmamız konusunda dünyanın en iyileri ile çalışmanın güvenini değerli iş ortakları ile paylaşma ve menüniyet geri dönüşlerinin haklı gururunu yaşamaktadır.
BIRD-X 54 yıllık tecrübesiyle 160 ülkede ürünleri başarıyla kullanılan Bird-X USAfirmasının Türkiye ve Komşu ülkeler çözüm ortağı ve Resmi Distribütörüdür ve Avrupa pest kontrol ürünlerin sektörünün en en önemli firması olan SWISSINNO(İsviçre) firmasının Türkiye yetkili Distribütörüdür.
En iyi hedeflerken pest kontrol ürünlerinde en az cihaz kadar önemli olan yetkili ve bilgi ekibin doğru bilgilendirmesi vazgeçilmez bir husustur. Bur dan çıkarak  İnsan faktörünün vaz geçilmez olduğunu düşüne firmamız uzman ekibimizi yeni yeteneklerle geliştirerek  sektöre çözüm noktasında uzman ekiple hizmet vermektedir.
NEDEN BIRD-X USA TERCİH EDİLMELİ?

Bird-X 1964 yılından bu yana insancıl yöntemlerle kuş kontrolü ve kovucu ürünler konusunda endüstri lideri olmuştur.
BIRD-X ve KOVMATİK olarak tecrübe ve birikimlerimizle size en ideal çözümler sunmaktayız. Bird-X ürünleri NATO ve Amerika GSA onaylıdır.
Eden SWISSINNO (İsviçre)
KOVMATİK Bird-X Amerika firmasının yanı sıra Kategorisinde  en önemli firması olan  SWISSINNO SOLUTION firmasının da Türkiye Distribütörüdür.
Swissinno Solutions İsviçre tasarımlı, sağlık örgütleri tarafından onaylı haşere ve kemirgenler ile mücadele ürünleri üretmektedir. Doğal haşere mücadelesi için çözüm üreticisidir. Bilimsel verilerle çalışan Dinamik, genç, yaratıcı ve deneyimli ekibiyle yenilikçi ürünler geliştiren SWISSINNO müşterilerinin ihtiyaçları için Avrupa kalite stadartları na göre İsviçre teknolojisi ile üretilen  kovucu ve pest kontrol üreticisi siwıssınno kalite ve müşteri memnuniyeti yüksek standartlarda avrupada üretimini sürdürmektedirsunar.
Kovmatik olarak Dünyanın en önemli iki firması yanısıra ülkemizin sektöründe en önemli firmalarını bir araya getirerek pest kontrol ürünleri konusunda lider hedefine hızla devam etmektedir.
Dünyanınen gelişmiş cihazları yanısıra uzman ekip ve saha ve arge çalışmalarına önem vererek müşteri memnuniyet odakli çalışan kovmatik ……….
 • Sanayi ve Üretim Tesisleri (Fabrikalar, Üretim Alanları) 
 • Ulaşım  (Limanlar, Tren istasyonları, Yükleme-Boşaltma Alanları)
 • Enerji  (Enerji Santralleri ve Nakil Hatları)
 • Havacılık (Havaalanları, Pistler, Hangarlar, Terminaller, Uçuş Kuleleri)
 • Eğitim Kurumları (Okullar, Üniversiteler, Yurtlar)
·         Turizm Tesisleri (Oteller, Tatil Köyleri, Restorantlar, Cafeler, Eğlence Alanları)   
 • Sağlık Kurumları (Hastaneler, Sağlık Ocakları)
 • Spor Tesisleri (Stadyumlar, Kapalı Spor Salonları, Yüzme Havuzları)
 • Resmi Kurumlar (Kurum Binaları Genelinde; Bürolar, Arşiv Alanları, Kablo Hatları)
 • Belediyeler (Çöp Alanları, Sosyal Tesisler, Parkalar, Bahçeler)
 • Bankalar, Kurumsal Şirketler (Data Hatları ve Kabloları, Arşiv Alanları, Bürolar)
 • Gıda ve Hayvancılık (Gıda Tesisleri, Ahırlar, Tavuk Çiftlikleri)
 • Müze, Tarihi eserler, İbadethaneler,
 • Tarım & Hayvancılık (Bahçe, Bağ, Sera, Tarla)
 • AVM, Rezidans ve Konutlar
Alanlarında Türkiye çapında TOPTAN VE PERAKENTE hizmet çözüm üretmektedir
Ürün çeşitliğini noktasında tüm gereksinmeleriniz karşılayabilecek ürün çeşidi ve destek hizmetlerinin yanısıra dünyadaki modern pest kontrol ürünleri
gelişmeleri takip ederek yenilikçi ürünleri insanımıza kazandırmayı hedeflemektedir.
Ana Kategori Başlıkları
SONİK& ULTRASONİK ELEKTRONİK KOVUCULAR
LAZER KOVUCULAR
DRONE (IHA) KOVUCULAR
GÖRSEL KOVUCULAR
DOĞAL KOVUCULAR (GRANÜL, JEL, SIVI)
KAPANLAR
SİNEK TUTUCULAR
HAŞERE İLAÇLARI
HAYVAN YAKALAYICI KAPANLAR VE ÜRÜNLER
TARİMDA HAYVAN MÜCADELE ÜRÜNLERİ
KATEGORİLERİNDE Hizmet vermektedir.
Pest kontrol ürün çeşitiliğinde 1.000e yakın ürün çeşitliliği ile
KOVUCU CİHAZLARDA
·         Tüm Kuş Türleri KOVUCU ÜRÜNLER  
·         Fare ve Haşere kovucu lar  
·         Köpek Kedi  Kovucu         
·        Sinek Sivrisinek Kovucular
·         Böcek ve Haşere kovucular
·         Yılan ve Köstebek kovucu ürünler
·         Çakal, Ayı, sincap, domuz vb. Yabani hayvan Kovucular
ORGANİK KOVUCULAR
     Dünyadaki canlılar la mücadele yöntemlerin en önemlilerinden biride Noturel Defans yöntemlerle hayvanlarla mücede şekilidir. Zehir ve toksin içermeyen bu ürünler tamamen doğadaki bitkilerden üretilen zehir ve kimyasal içermeyen ürünlerle ………
·         Doğal Yılan kovucu
·         Organik Kuş kovucu Sıvı ve Jeller
·         Doğal Fare Haşere kovucu
·         Organik Sican kovucu
·         Doğalan kedi,köpek kovucu
·         Doğal sincak,sansar vb yavan kovucu ürünler artık ülkemizdede çok sık kullanılmakta ve ciddi sonuçlar alınmaktadır.
Sinek-Böcek Kapanları
·         Sinek kapanı           
·         Sivrisinek kapanı    
·         Yaban Arısı Kapanı
·         Böcek Kapanı
·         Güve Kapanı
Fare-Sıçan Kapanları   
·         HİJYENİK Fare kapanları,        http://www.kovmatik.com/urunler/fare-kapani
·         Canlı Fare Kapanları
·         Köstebek Kapanı
·          Kedi Köpek Yakalama Tuzağı
·         Yılan Kapanları
Haşere ilaçları ;
·         BaştaGenel haşere ilaçları olmak üzere
·         Hamam böceği ilaçları,
·         Karınca ilacı
·         Kara sinek ilaçları
·         Bit ,Pire ilaçları
·         Böcek ilaçları
Gibi 80 çeşit ilaç çeşidi ile hizmet vermektedir.
Yapışkanlı Sinek Tutucular
Sinek cızlarının sinekleri patlatarak öldürme yönteminin solum yoluyla insan sağlığına verdiği zararlar anlaşıldıktan sonra, tüm işletmeler yapışkanlı sinek tutucula kullanılması zorunlu ale emiştir. Türk malı, CE Belgeli ve Sağlık Bakanlığı onaylı,  sinek tutucu ürünler ve yapışkanlarla sizlere hizmet sunmaktadır.
    
Yanısıra kuş kovucu teller görsel kovucu maketler, kuş fileleri, kuş kovucu jeller kuş kovucu sıvılar la sektöre hizmet vermektedir.
Genel bilgilendirme Konuları  
GENEL BİLGİ:
SONİK ELEKTRONİK KOVUCULAR
Sonik cihazlar 2- 20 kHz aralığında çalışır ve çıkardığı sesin şiddeti cihazın gücüne göre 95-130 dB’dir. İnsan kulağının duyduğu ses ve titreşime sonik ses denir. 20 Hz’nin altındaki sesler sonik sesler olarak adlandırılır. Bu tür cihazlar genelde insan yaşamının olmadığı geniş ve açık araziler, yapılar için daha uygundur.
ULTRASONİK ELEKTRONİK KOVUCULAR
Ultrasonik cihazlar 20- 65 kHz aralığında çalışır ve çıkardığı sesin şiddeti cihazın gücüne göre 95-130 dB’dir. İnsan kulağı bu sesleri duyamaz. Dolayısıyla insan yaşamının olduğu alanlarda kullanılması tercih edilir. Ancak koruma kapasitesi sonik sistemle mukayese edildiğinde çok daha azdır.
Örnek olarak: Sonik çalıştığında 24.000 m² alanı koruyabilen bir cihaz ultrasonik çalıştığında 1.500 m² alanı koruyabilmektedir.
LAZER KOVUCULAR
Uzun süren teknik ve saha araştırmaları sonucu Bird-X USA tarafından geliştirilerek endüstrinin hizmetine sunulan Lazer Sistemli kovucular ışınları ile kuş, haşere ve hayvan kovan özel üretilmiş cihazlardır. Bu cihazların ışınları insanlara zararlı değildir.
DRONE (IHA) KOVUCULAR
Geniş alanlarda kullanılmak üzere özel Bird-X USA tarafından üretilmiş ve sonik cihazla donatılmış İHA insansız hava aracı.
GÖRSEL KOVUCULAR
Kuş ve hayvan kovucu hareketli gözü olan özel balon ve 3 boyutlu maketler. Elektronik cihazlarla kullanılması gerekir.
DOĞAL KOVUCULAR (GRANÜL, JEL, SIVI)
Çanlı hayvan yakalama Kapanları
Kuşları ve hayvanları tattıklarında kaçıran doğal ürünlerdir.
SES ŞİDDETİ NEDİR?
Ses şiddetinin birimine DESIBEL (dB) denir. Desibel insan kulağının işitebildiği en küçük ses şiddetidir.  
Fısıltı sesi                             30 dB,
Konuşma sesi                      40 - 60 dB,
Bağırma sesi                        80 - 90 dB,
Uçağın kalkışı                      120 - 140 dB
Tüfek patlaması sesi          130 dB (yakın Mesafe)
KUŞ PROBLEMLERİNİN ÇÖZÜMÜYLE İLGİLİ ÖNEMLİ BİLGİLER
Elektronik Kuş Kovucu sistemler; elektronik olarak üretilen sonik, ultrasonik ses dalgalarıyla veya lazer ışınlarıyla kuşları cihazın etki alanından uzak tutan, canlılara ve bitkilere bir zararı olmayan ayrıca herhangi bir kimyasal içermeyen, en mühimi doğanın dengesini bozmayan sistemlerdir. Kuşların zararları olduğu gibi doğa dengesi açısından faydalarını da göz ardı edemeyiz. Amacımız kuşları ve kuş cinslerini yok etmek değil sadece bulunmalarını istemediğimiz alanlardan uzak tutmaktır.
Ancak bu sistemlerin verimli çalışabilmesi hangi cins kuşların hangi frekanslarda hangi seslerden, hangi şekillerden etkilendiğinin doğru tespit edilmesiyle mümkündür. Doğru ve fonksiyonel tespitleri yapabilmek için de bilimsel kurumlarla koordineli, ciddi uzun süreli laboratuvar çalışmalarına ihtiyaç vardır.
Genelde hayvanları, bilhassa kuşları alışkanlıklarından vazgeçirmek, alıştıkları yerlerden uzaklaştırmak zannedildiği gibi kolay olmayıp bu konuda bilgi, tecrübe ve titiz çalışma gerektirir. Tek başına cihaz kullanmakla başarılı çözüm elde etmek zordur.
Tecrübeli teknik ekibimizin sorunlarınızın çözümünde 7/24 hizmetinizde olduğunu bilgilerinize sunarız. 
Kuş Kovucu, Fare Kovucu, Haşere Kovucu, Kedi Köpek Kovucu, Sinek Sivrisinek Kovucu, Böcek Kovucu, Kuş Kacıran,Yabani Hayvan vb. Kovucu Cihazlarda, Dünyanın en gelişmiş ürün ve yetişmiş ekibimizle  çözümler sunmaktayız.  Cihazlar hakkında Doğru Bilgileri Mutlak yetkilendirilmiş kişilerden alın
KISA AÇIKLAMA LAR
Ultrasonik Hayvan Kovucular;  Ses dalgaları ultrasonik olarak adlandırılır ve bu sesleri insan kulağı duyamaz. Kuş, Fare, Haşere,Böcek ve Hayvan  kovucu cihazlar genelde en fazla 20 – 70 kHz olarak üretilmektedir (20.000 Hz 20 kHz’nin üzerindeki sesler) Sonik Hayvan kovucu ; İnsan kulağının duyduğu ses ve titreşime sonik ses denir. İnsan kulağının duyabileceği sesler 20 - 20.000 Hz -20 kHz arasındadır.) Lazer Hayvan Kovucu  ;ışınlarıyla çalışan son derece gelişmiş teknolojiye sahip özel cihazlar ve Daha geniş bilgi ve proje çözümleri için lütfen bizi arayın..Görsel Hayvan Kovucu larla hayvaları kortutarak bu analardan uzaklaştırı Jel Hayvan Kovucular,Sıvı Hayvan Kovucular ve Granür Hayvan kovucular ile doğal yallarla itenmeyen hayvanlarla en etkili ve uzun süreli mücadele şeklidir. 
İnsani · Çevre Dostu · Toksik olmayan · Yeşil
Hayvanların Doğada gaşama gayesi insanlara hizmettir onlar bizlere hizmet ederken başama şansı verelim…….


1 yorum:

 1. Etkili bir çözüm daha yapılabilir kendi binalarımızda kullandığımız
  Plastik Kuşkonmaz adlı ürünü tercih edebilirsiniz biz memnun kaldık

  YanıtlaSil